Klaipėdoje pradėjo veikti nauja asfaltbetonio gamykla

  2015-08-28   Autozona.lt

Didžiausiai Europoje kelių ir tiltų statybos bendrovei priklausanti įmonė „Eurovia Lietuva“ plečia veiklą Vakarinėje Lietuvos dalyje ir Klaipėdoje pradeda eksploatuoti naują asfaltbetonio gamyklą. Į ją bendrovė investavo daugiau nei 1,5 mln. eurų.

„Senoji paveldėta bendrovės asfaltbetonio gamykla Klaipėdoje veikė ne vienerius metus, todėl normalu, jog ji neatitinka šiandienos rinkai keliamų kokybinių ir kiekybinių reikalavimų.

Turime platų spektrą įvairių asfalto sudėčių, kurias gaminame Vilniuje ir naudojame statydami daugelyje objektų visoje šalyje. Turėdami galimybę gaminti išskirtinę produkciją Vakarų Lietuvoje, galėsime pasiūlyti inovatyviausias asfalto technologijas ir šiam regionui“, - teigia „Eurovia Lietuva“ generalinis direktorius Stanislavas Kablys.

Naujojoje gamykloje bus gaminamas 50 skirtingų sudėčių asfaltas, tai – įprastiniai  asfalto mišiniai, naudojami Lietuvos keliuose ir miestų gatvėse, specifiniai, patentuoti  „Eurovia“ grupės bituminiai mišiniai, bei mišiniai, kurie daugiausiai naudojami dviračių takams, tokie kaip raudonas asfaltas, šiltas ir šaltas asfaltai.

„Šiltas asfaltas unikalus tuo, kad į jo sudėtį įeina specialūs reagentai, leidžiantys gaminį naudoti ilgesnį laiko tarpą arba esant žemesnei oro temperatūrai. Kadangi jo gamybai nereikia tiek energijos, kiek gaminant karštą asfaltą, tai padeda sumažinti gamybos kaštus ir aplinkos taršą“, - pastebi S. Kablys.

Klaipėdos asfaltbetonio gamykla gali pagaminti 240 tonų asfalto per valandą, arba 2000 tonų per pamainą. Tokio kiekio asfalto užtenka maždaug 3 kilometrų dviejų eismo juostų keliui nutiesti.

Asfaltbetonio gamykloje dirba 12 darbuotojų.

Kitos naujienos